הכיף של חום הקיץ, מפתיע אבל הוא הסאונה

בקיץ אנו הישראלים סובלים מחום ולחות אדירה . למעשה רוב היום אנו מבלים בקיטורים על עומס החום בחוץ ואנו נמצאים ללא הפסק בסביבת המזגן על מנת להרגיש טוב. אולם מסתבר כי יש עוד אלמנטים מפתיעים שיכולים לגרום לנו להרגשה טובה בחום הקיצי. אחד המפתיעים ביותר הנו מערכת סאונה יבשה.
שמי אבישי פורת ואני אדם שבמשך עשרות שנים הקדשתי  את חיי לחקר התרבות הישראלית. לא מזמן שמתי לב לעובדה כי כשמגיע הקיץ האסוציאציה שעולה לנו בראש יכולה להיות  ים, חופש גדול, גלשנים,ארטיקים בריכה, נופש,פיקניק, אוהלים, בשר על האש בים, בריכה, מגלשות מים , אילת ונופשים נהדרים בחו”ל. מאידך גיסא,  הקיץ מתקשר לכולנו עם חום ולחות אדירה ועם מזגן ,שכולנו מרותקים אליו אין ספור שעות ביום וזולל כמות אסטרונומית של חשמל.

מסתבר כי המון ישראלים מעדיפים את החורף מאשר את הקיץ בגלל החום הגדול השורר כאן לעומת האירופאים שבאופן גורף יסכימו כי הם מעדיפים את הקיץ. שאלתי חבר שמגדיר את עצמו כאיש חורף למה הוא לא אוהב את הקיץ לאמור אם חם הפעל מזגן הוא  ענה לי כי החשבון חשמל שלו בכל קיץ פשוט מרקיע שחקים. כך שלא נותר לו כסף לעשות דברים אחרים. לא מזמן בקרנו חברים מברית המועצות לשעבר שסיפרו לנו כי הם משוגעים על הקיץ הישראלי. ואז הם ספרו לנו דבר מפתיע כי בקיץ הם אוהבים לרבוץ בסאונה יבשה. אמרתי להם השתגעתם מדובר בקיץ עם חום אדיר מי בכלל נכנס לתוך התנור הזה?! והם חייכו אלי ואמרו כי בבוקרו של קיץ  כמו בכל בוקר בחורף הם נכנסים למתקן הסאונה היבשה שגורם להם לרגיעה ולהרפיית השרירים  למעשה כשהם עושים זאת בקיץ יש יתרון  כפול גם רגיעה לשרירים בגוף ומעבר לכך כיוצאים החוצה הטמפרטורה בקיץ היא רק שלושים מעלות ולכן הם מרגישים כאילו הם נכנסו לחדר קירור ופשוט מדובר בהרגשה כיפית והחום בחוץ נראה קטן עליהם. כתוצאה מכך הם מלאי אנרגיה וחדוות יצירה כל היום. שבוע לאחר הביקור באוגוסט רכשנו אני ואשתי סאונה יבשה לבית וממש כיף לנו לעשות סאונה גם בחורף וגם בקיץ.

Advertisements
This entry was posted in Hotspring spas and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s